מערכות בטיחות מתקדמות ברכבי טויוטה חדשים 24 - אוטופיה מודיעין

TOYOTA T-MATE -  עלית הבטיחות מבית טויוטה העולמית 

TOYOTA SAFETY SENSE -  סטנדרט של בטיחות וחדשנות 

חברת טויוטה העולמית, הידועה בפיתוחים הטכנולוגיים פורצי הדרך שלהם, מציגים את הדבר הבא במערכות הבטיחות של הרכב:  Toyota Safety Sense!באמצעות טכנולוגיה זו, המאגדת בתוכה מערכות בטיחות נפרדות, הנהיגה והנסיעה ברכב הופכות לבטוחות מתמיד. המערכת החכמה-המתקדמת הזו מפחיתה את הסיכונים לתאונות דרכים ומעלה את רמת הבטיחות לאין ערוך. בכל דגמי טויוטה 2024, תוכלו למצוא את רף הבטיחות הגבוה של טויוטה.

 

Toyota Safety Sense כוללת את מערכות הבטיחות הבאות:

 

קדם התנגשות ברכב

כאשר מערכת הקדם התנגשות מזהה מצב המאפשר התנגשות ברכב שבקדמת הכביש, נשמעת התרעה קולית וויזואלית. הזיהוי מתאפשר הודות למערכות מצלמה ולייזר היודעים לחשב פרמטרים של מרחק ומהירות. המערכת גם מעניקה כוח נוסף לבלימה כאשר נדרשת בלימה פתאומית. אם הנהג אינו מצליח לבלום בזמן, מופעלת מערכת בלימה אוטומטית.

 

 

 

סטיה מהנתיב וחזרה אליו

מערכת החיישנים מזהה מצב של סטיה בלתי מתוכננת/בלתי נשלטת מנתיב הנסיעה. כאשר הרכב סטה ממסלולו ללא שהופעל איתות, מערכות ההתרעה הוויזואליות והקוליות מופעלות. מערכות אלה מעוררות את תשומת לבו של הנהג לכך שהרכב סטה מהנתיב ויש עליו לחזור ולייצב את רכב.

 

 

 

זיהוי תמרורים בדרך

מערכת Toyota Safety Sense ממפה את התמרורים הנקרים בדרכו של נהג הרכב. כאשר מופיע תמרור בכביש, המערכת מציגה על המסך בפני הנהג את המידע השימושי והרלוונטי לאותו תמרור, בין אם זה מהירות מוגבלת ובין אם זה האטה. המערכת יודעת להתריע בפני הנהג, הן מבחינה ויזואלית והן מבחינה קולית, אם וכאשר הוא לא מציית לתמרור המופיע לפניו.

 

 

בקרת שיוט אדפטיבית

בקרת השיוט האדפטיבית יודעת להתאים עצמה למרחק של הרכב אותו היא מזהה מהרכב שלפניו. היא נועדה להגן על הנהג על ידי שמירה על מרחק מינימום מהרכב שלפניו. המערכת מתאימה עצמה אוטומטית כך שאם המרחק קטן מדי- מהירות הנסיעה תרד, ואם המרחק גדל- מהירות הנסיעה תואץ למרחק המותר.

 

מערכת אור גבוה אוטומטיות

על מנת לשמור על תנאי תאורה מקסימליים עבור הנהג- פותחה מערכת אוטומטית המתאימה את האורות ברכב בהתאם לתנאי התאורה בכביש. המערכת נועדה לשמור על יכולות הנראות והראות במהלך נהיגה בלילה, והיא יודעת לעשות זאת על ידי סריקה וניטור של תנאי התאורה החיצוניים. המערכת האוטומטית, שמייצרת עבור הנהג תנאי תאורה מקסימליים מבלי לסנוור כלי רכב אחרים בסביבה, מחליפה בין אורות גבוהים לאורות נמוכים.

 

 

Advanced driver assistance systems - מערכת עזר מתקדמת לנהג

 כאשר ניגשו מהנדסי ומפתחי חברת טויוטה ליצור את מערכת הבטיחות הזו, עמדה לנגד  עניהם שאיפה לשלמות וביטחון הנהג. חברת טויוטה העולמית, מציבה רף בטיחות חסר תקדים ולהיות חוד החנית של עולם הרכב. כל יישום במערכת הזו נולד מתוך חשיבה על בטיחות מירבית ואנחנו בצוות סוכנות מורשית טויוטה אוטופיה, גאים להציג בפניכם את מיטב החידושים:

 

המערכת כוללת את היישומים הבאים:

 

עדכוני תוכנה מהאוויר - OTA) TSS Over The Air Updates)

כשאתם נוהגים בטויוטה, אתפ פטורים מעדכוני גרסת תוכנה, מכיוון שהמערכת מתעדכנת באופן אוטומטי. כך תוכלו להיות בטוחים שמערכת הבטיחות של הרכב שלכם מעודכנת בכל התכונות ובשדרוגים האחרונים. לא תצטרכו לעדכן, אלא רק לנסוע ולהנות מחווית נהיגה בטוחה ומיוחדת.

מערכת עצירת נהיגה בחירום (EDSS) Emergency Driving Stop system

 לעיתים בעת נסיעה ברכב אנחנו נתקלים במצבי חירום; צוות חברת טויוטה העולמית מצא פתרון מתוחכם - מערכת העצירה החדשנית.
הדגש  בתפעול המערכת הזו - הוא על זמן התגובה של הנהג;
כאשר קיים מצב שבו המערכת מזהה שהנהג אינו מגיב למשך זמן מסוים, נשמעת התרעה קולית. 
לאחר מכן אם לא מזוהה תגובה נוספת, המערכת מביאה את הרכב בהדרגה לעצירה תוך שמירה על נתיב הנסיעה.
יידלקו במקביל אורות כדי להתריע בפנים נהגים אחרים, והדלתות יפתחו כדי לאפשר גישה לשירותי החירום.

 

 

 

יציאה בטוחה מהרכב (SEA) Safe Exist Assist

צוות הפיתוח של טויוטה העולמית תכנן מערכת השומרת עליכם גם כשאתם יוצאים מהרכב!
על מנת למנוע מצב של התנגשות בין דלת הרכב שנפתחת ובין כלי רכב או רוכב אופניים, נעשה שימוש במערכת זיהוי רכבים בשטח מת.
אם נוצרת סכנה או חשש להתנגשות - נדלקות נורות חיווי ומושמע צפצוף. סטנדרט בטיחות חדש מבית טויוטה.

 


מערכת תזכורת למושב האחורי - Rear Seat Reminder System (RSRS)

במקרה שבו המערכת מזדהה שיש ילד או חפץ שנשכחו במושב האחורי, בהתאם לדגם ולאחר נעילת הרכב - מושמע צפצוף. בטויוטה העולמית כבר חשבו על הכל, ולכם נותר רק להנות מהנהיגה.

דיכוי האצה במהירות נמוכה - Acceleartion Suppression At Low Speed

 במצב שבו אנחנו נוהגים במהירות נמוכה ומאיצים באופן פתאומי - זה עלול להיות מסוכן! כדי לשמור עליכם ועל הסביבה,
שקדו בחברת טויוטה העולמית על יישום ייחודי;
במצב של לחיצה על דוושת המאיץ, ובמידה ויש הולך רגל, רכב או כל גורם אחר העלול להפגע - תהליך ההאצה יופסק! בטויוטה בוחרים לשמור עליכם - וגם על הסביבה!

 

מערכת עצירת נהיגה בחירום - Emergency Driving Stop System (EDSS)

 אם המערכת מזהה שהנהג איננו מגיב במשך זמן מה - תשומע לנהג התרעה קולית. אם לאחר ההתרעה הקולית לא תרשם שום תגובה מצד הנהג, מערכת הבטיחות תביא את הרכב בהדרגה למצב עצירה תוך כדי שמירה על הנתיב. במקביל ידלקו אורות התרעה על מנת להתריע בפני הנהגים האחרים על המצב ודלתות הרכב יפתחו לשירותי החירום.

 
 

 אנחנו בסוכנות מורשית טויוטה אוטופיה, נשמח להציג בפניכם את שלל דגמי הרכב מבית טויוטה כדי שתוכלו להתרשם מרמת הבטיחות הגבוהה, העיצוב המוקפד והגימור היוקרתי.

 

*זמינות מערכות הבטיחות של Toyota Safety Sense משתנה מדגם לדגם ובין רמות הגימור של הדגמים השונים

אולי יעניין אתכם גם: טיפול לרכב טויוטה

  
צור קשר

ידוע לי כי הפרטים שמסרתי לעיל יכללו במאגר המידע של יוניון מוטורס בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

* שדה חובה
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות